MOJE sny

24.01.2022


Snívajme

K tomuto článku pre môj blog ma inšpirovala pieseň od speváčky Pink. Konkrétne veta - ,,A million dreams are keeping me awake". Hmhm a k tomu ešte tá melódia keď mi zaznie v ušiach, proste čistá krása.

A keďže spávať chcem, bude predsa len praktickejšie napísať si ich (tie moje sny), aby sa mohli plniť a nechať miesto pre príliv nových.

Pre každého znamená plniť si sny niečo iné, však? Verte mi, ja mám mnoho snov. V každej oblasti života si viem živo predstaviť, čo všetko by sa mi mohlo splniť. Niektoré sny sú veľké, niektoré maličké. Ale už dlho chodím okolo horúcej kaše a nič podstatné Vám neprezrádzam. Tak je tu správny čas, aby som to napravila.

Keďže píšem článok na môj fotoblog, prezradím Vám nateraz moje fotografické sny. Ak teda chcete vedieť viac, tak sú tu:

1. Vyfotografovať manželov, ktorí spolu prežili celý život. Čiže možno Vašu maminku a otecka, babičku a deduška. Vyfotografovať ich krásne vrásky, v ktorých sa ukrýva toľko múdrosti a toľko dotykov čo si za spoločný život dali. Vyfotografovať ich pre spomienku, možno aj na svadbu, alebo pre spomienku svojím deťom a vnúčatám. Zachytiť ich vlastnú esenciu jednoducho do fotografie, ktorá tu bude večnosť. Taký malý sen, ale s hlbokou myšlienkou.

2. Zásnuby. Začiatok nádherného príbehu dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli zdieľať svoje životy ako jeden. Tie emócie ktoré prinesie takáto udalosť sú neopísateľné, úprimné, čisté a tak dojemné.

Popravde škoda, že som nevedela o tejto možnosti pred pár rokmi. Nenápadne by som o nej hovorila s mojim manželom a dnes by som bola nekonečne vďačná, keby si tieto spomienky viem pripomenúť aj z fotografií.

3. Fotografovanie aspoň 3 generácií jednej rodiny. A nemyslím tým fotografie z oslavy narodenín, ale dopredu naplánované fotografovanie, kde sa zíde toľko ľudí, čo sa zísť vie a spoločne aj v rôznych variáciách vyfotografovať zostavy ľudí, pre ktorých je rodina skutočne základ a radi sa spolu stretávajú. Viete si predstaviť babičku a jej sestry spolu s deťmi a vnúčatami a v druhej skupine dedka s celou jeho rodinou ako pozerajú na ženy ich života? Toto má podľa mňa nekonečnú hĺbku a príde mi to ako úžasný nápad vzdania vďaky predkom a ich darom: Ak neviete akým darom, tak napríklad, že aj vďaka nim sme tu a s najväčšou pravdepodobnosťou žijeme po materiálnej stránke lepší život ako oni. Ja si myslím, že im je za čo ďakovať. A vy?

4. Fotografovanie pred svadbou na oznámenie. Vau, tu je taká možnosť vyblázniť sa a nájsť to pravé orechové pre Vás, že pri predstave plnenia tohto sna mám úsmev od ucha k uchu aj s jamkami v lícach, ktoré vlastne nemám.

5. Fotenie svadobných šiat a kvetov. Predstava fotenia krásnych šiat na krásnom mieste s full servisom znie úžasne, nemyslíte? Ja osobne by som vymenila krásne modelky za krásne ženy, aby nepôsobili fotografie tak chladne. No a hneď po fotení by som si pár šiat len tak skúsila aj ja. Stále totiž vravím môjmu manželovi, že najbližšie pri obnove manželského sľubu budem opäť v svadobných šatách. Lebo ten pocit je och....

6. Toto je už iný level, ale predstava, že by mi zavolala známa osobnosť, ktorá by bola nadšená z mojej práce a chcela by fotografovanie, je nekonečne vzrušujúca. Verím v silu slov a snov a preto verím, že niektoré sny či už malé, alebo veľké, sa môžu skutočne splniť. A v akom rozsahu si dovolíme snívať - tak nám bude dopriate.

7. Môj takmer tajný sen. Odteraz tajný nebude. :) Aby si ku mne našli cestu tí ľudia, ktorí budú spokojní, šťastní a vďační. Samozrejme konštruktívnu kritiku rada prijmem (dúfam, že jej veľa nebude), ale bola by som skutočne rada, aby sme vždy boli spokojné obe strany.

8. Pre mňa ten najdôležitejší míľnikový sen. Nájsť presne svoj štýl, ktorý bude menný, ale môj. A s ním súvisí skôr až taká prosba a pripomienka v jednom. Nikdy nestratiť seba samú.

A viete čo? Prezradím Vám aj ten najväčší zo všetkých, nech raz moje fotografie môžu mať výstavu. Ako a kde vo svete už nechám otvorené.

Tak čo myslíte, koľko snov je veľa snov? Mám tých fotografických veľa? Jeden sen som si už splnila a z neho je tu vlastne aj úvodná fotografia. A čo Vy drahí čitatelia? Zvyknete snívať? Plníte si sny? Aký najväčší sen sa Vám v živote splnil? A aký si splníte tento rok? Môžete mi napísať, ale môžete napísať aj sebe. Za oboje som vďačná, pretože verím, že Vás to náplní šťastím a nádejou. Ja Vám už len poprajem mnoho splnených snov.


Chcete ma kontaktovať?

Prečítajte si ako prví, čo je nové