MOJE PRVÉ NEWBORN u Vás doma

30.12.2021


Prezradím Vám čosi osobné

Ako to zvládnem, ako nesklamem dôveru, ako budem postupovať? Ako, ako, ako? Milión otáznikov a milión možností. Najdôležitejšie však pre mňa bolo ostať v pohode a pripraviť sa na to čo viem ovplyvniť.


Keď som pustila do sveta ponuku fotografovania za účelom tvorby vlastného portfólia, dúfala som, že sa mi podarí osloviť aj mamičky, ktoré by chceli nafotiť novorodeniatko a zachytiť takto ich spoločné momenty v tom najbezpečnejšom a najpohodlnejšom prostredí - doma.

Keď ma Linda oslovila, bola som nadšená a zároveň vystrašená. Sen sa mal stať skutočnosťou. Prvú trému som prekonala s ľahkosťou po pár vetách počas telefonického rozhovoru. Mamička bola usmievavá, bezproblémová žena a tušila som, že v tomto duchu bude prebiehať aj všetko ostatné. Nemýlila som sa. Od výberu oblečenia až po odovzdanie fotografií išlo všetko ako po masle. Malé zázračné klbko spolupracovalo a samozrejme vždy keď bolo treba dostali s maminkou čas pre seba.

Ale keďže mojim zámerom je prezradiť Vám čosi osobnejšie, pokračujem s trémou ďalej. Druhá veľká tréma nastala, keď som sa mala vydať na cestu k rodine domov (nie kvôli šoférovaniu :) ). Po otvorení dverí sa však akoby mihnutím čarovného prútika stratila. Dodnes si myslím, že to je tým čarom, čo okolo seba má každá čerstvá mamička so svojim pokladom. Usmievavé tváre a príjemné prostredie proste spravia vždy zázrak.

Po nastavení fotoaparátu a doladení detailov sme sa teda pustili do toho. Verte mi, že som mala čo robiť aby som ustrážila stabilitu a našla dobré miesto. Fotenie v prírode je totiž oproti bytom značka ideál (čo sa veľkosti týka). Ale tu už som tak v strese nebola, lebo vďaka múdrym kurzom som s tým počítala. Vyskúšali sme si zopár póz a šup na iné miesto v byte. Už som sa začala cítiť ako stará známa, keď som sa zastavila pred posteľou a rozmýšľala ako docielim svoj úmysel bez toho, aby som nestúpila rodinke na posteľ. Toľko myšlienok a hlavnú otázku, či sa vôbec smiem opýtať som ani ja nečakala. Našťastie som prekonala strach a opýtala sa. No a hádajte čo. Podarilo sa nám aj pár krásnych fotografií z vrchu.

No čo si budeme hovoriť takých klientov si veru želá asi každá fotografka resp. fotograf. Hlavne tí ktorí začínajú. Ja im aj touto cestou ďakujem za príjemne strávené chvíle, absolútne úžasnú spoluprácu, trpezlivosť a výbornú kávu.

Pre mňa to spomienka na celý život bola...

Prečítajte si ako prví, čo je nové