Fotenie s Tami a Katkou

05.06.2022

V živote fotografa nastávajú rôzne "zlomy". Tento "zlom" ktorý Vám bližšie popíšem bol pre mňa obrovskou výzvou. Keď som sa rozhodla pôsobiť ako fotograf, vlastne nielen pôsobiť, ale doslova ním byť, nemala som predstavu o tom koho mi do cesty prinesie život a kto všetko mi môže stáť pred objektívom. Samozrejme sny mám, ale to čaro ľudských prepojení je niečo úplne iné, báječné a treba si to užívať.

Keď mi Tami z @instaranajky dala ponuku ísť fotiť jej offline školenie bola to doslova explózia nadšenia. Avšak zároveň aj obrovská zodpovednosť, nakoľko mi bolo jasné, že výsledný produkt musí stáť za to a svetelné podmienky na prácu pre takmer nováčika neboli zrovna najľahšie. Ale takto, keď človek skutočne chce, cesta sa nájde. Vyskúšala som si preto všetko vopred. Poriadne som sa poradila s fantastickými fotografmi, ktorých mám vo svojom okolí, špeciálne vďaka patrí Sasha Morgan. No a mohla som sa vydať na cestu zábavného, neuveriteľne autentického, žensky nefalšovaného fotenia. Pretože dámy a páni fotiť Katku Havlíkovú, ktorá je autorkou projektu @od_popolušky_po kráľovnú je zážitok a zároveň jedna krása. Katka je neuveriteľne charizmatická, nádherná žena, ktorá sa proste vie postaviť pred fotoaparát.

Celý priebeh vďaka profesionalite všetkých zúčastnených /áno chválim aj seba, pretože s výsledkom práce som maximálne spokojná/ šiel neuveriteľne ľahko a v pohode. Dievčatá pracovali, učili sa, diskutovali o dôležitých biznis záležitostiach a ja som mala priestor tvoriť. Hrať sa s priestorom, uhlom fotenia, kompozíciou a tak, veď viete... :D Užívala som si to.

Btw Tami @instaranajky Vám odporúčam. Zažiť ju pracovať naživo je proste TOP. Tami je skutočný odborník a profesionál. Navyše jej šarm a vkusný humor, ktorý vkladá do spolupráce, je hodnota naviac.

Trošku som si uletela k chváleniu týchto úžasných žien, viem. Ale inak mi to nejde. Keďže chcem tento blog písať úprimne a s pocitmi, aké počas fotení mám, šla by som proti sebe keby to celé znie inak. A to predsa nechce nik.

Po fotení som takmer celý deň vo svojej hlave žila tú atmosféru a dojmy. Preto som sa nevedela dočkať kedy si večer sadnem k fotografiám a začnem vyberať a upravovať. Priznám sa, že mierna tréma spôsobila občasné slabšie držanie fotoaparátu a pár fotografií bolo roztrasených. Pár ich zase skončilo v koši pretože preto. ;) V skratke preto, lebo momentka podľa mňa musí spĺňať isté atribúty (prirodzenosť, uvoľnenosť, emócia,....) a musia na nej aj všetci krásne vyzerať. Ale po tomto prísnom výbere fotografií, kde som sledovala detaily sa už upravovali fotografie jedna radosť.

Ešte v ten večer sa mi podarilo všetko spracovať a odoslať. Na spätnú väzbu som dlho čakať nemusela. Prišla čoskoro a bola pozitívna. V tomto prípade pozitívny výsledok rovná sa žiadaný výsledok a tým pádom príbeh skončil win win win.

Čo viac si priať? Už len aby takýchto zážitkov a radostí v živote bolo všade veľa.

Zopár fotografií si môžete pozrieť nižšie.

Krásne dni

Lucia 


Fotogaléria